Tutum Mermer 04

Jeolojik tanımıyla “Mermer” kireçtaşı, dolomit gibi kayaçların belirli sıcaklık ve basınç altında başkalaşıma uğrayarak, tekrar kristalleşip, yeni bir yapı kazanmaları sonucu oluşmasıdır. Bunlar “Gerçek Mermer” olarak isimlendirilirler.
 
Endüstriyel anlamda “Mermer” ise, parlatılınca iyi cila alan ve alımı satımı olan her türlü kayacı kapsar. Endüstriyel alanda mermer olarak isimlendirilen kayaçların hepsi jeolojik anlamda mermer değildir. Ancak kayacın türü ve bileşimi ne olursa olsun blok halinde çıkarılabilme, kesilme ve cilalanma gibi özellikler göstermesi kayaçların mermer olarak kabul edilmesine yeterlidir.
 
Mermerlerin ana kullanım alanları binaların içi ve dışında(yer ve duvar döşemeleri, basamaklar, sütunlar, şömineler, mutfak ve banyo-hamam, dış cephe kaplamaları) başta olmak üzere, süs eşyaları ve hediyelik eşyalardır. Mermer kırıntıları da mozaik olarak değerlendirilmektedir. Yukarıda anılan kullanım alanlarına uygun özellikler taşıyan mermerlerin seçilmesi büyük önem taşır. Bu nedenle, aşağıda incelenen özelliklerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.
 

İletişim

Tutum Mermer & Granit İletişim Kanalları

İletişim Formu

Lütfen sizden istenilen alanlara istenilen bilgileri doldurun.

Adres

Keser Cad. Elmalı Köyü No:14C Beykoz - İstanbul

Telefon

Sabit No: +90 216 440 07 62

GSM No: +90 542 293 14 61

E-Posta

info@tutummermer.com